Baw się szaleńcze, czuj się bezpiecznie :)

Dziś początek karnawału, który trwa od dnia Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Ten czas ściśle kojarzy się nam z szaleństwem noworocznym, licznymi imprezami oraz dobrą zabawą. Jednak będąc w szampańskich nastrojach nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie i zawsze kierujmy się zdrowym rozsądkiem!
Ku przestrodze!
W tym miejscu chciałabym Wam przypomnieć o tragedii, która prawie 4 lata temu wstrząsnęła całą Polską.

Śmierć zgwałconej i podpalonej 18- letniej Oksanie z Ukrainy.
Dla wszystkich którym „umknęła” ta informacja załączam linka:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Zmarla-18-letnia-Oksana-ofiara-zbiorowego-gwaltu-i-podpalenia,wid,14373628,wiadomosc.html?ticaid=1e350&_ticrsn=5
Jak przekonała się Oksana dyskoteka to nie tylko miejsce miłych wspomnień i szalonej zabawy, może się bowiem okazać drogą do piekła….

By ustrzec się nieprzyjemnych przeżyć, często zostających w naszych umysłach do końca życia warto zapoznać się z kilkoma prostymi wskazówkami, które pozwolą Wam bawić się i wrócić do domu bezpiecznie!

PRZED IMPREZĄ:
1. Sprawdź, czy klub / dyskoteka do której się wybierasz zapewnia profesjonalną ochronę. Licencjonowani ochroniarze zapewnią Ci bezpieczeństwo.
2. Zabierz ze sobą tylko niezbędne rzeczy. Unikaj brania cennych rzeczy: karty bankomatowej/ kredytowej, dużej ilości gotówki, czy zakładania kosztownej biżuterii.
3. Staraj się nie wychodzić sama, zabierz ze sobą kogoś bliskiego
4. Wychodząc na imprezę ustal ze znajomymi reguły pobytu, przede wszystkim kwestię powrotu do domu -> polecam zasadę wychodzimy razem i wracamy razem ( uwierzcie moich znajomych ta zasada już nie raz uratowała zdrowie, a nawet i życie).

W TRAKCIE IMPREZY :
1. Bądź ostrożny/a przy zawieraniu jakichkolwiek znajomości, nawet jeśli poznana osoba wydaje się być „spoko” z przymrużeniem oka słuchaj jej wypowiedzi.
2. Podczas rozmowy z nieznajomym nie ujawniaj zbyt wiele informacji na swój temat.
3. Zasygnalizuj swojemu rozmówcy, o wyjściu i powrocie w gronie znajomych.
4. Nie zapraszaj nowo poznanych osób do swojego domu.
5. Nie daj się namówić na zażycie jakichkolwiek tabletek, proszków czy innych substancji przez osoby nowo poznane.
6. Jeśli Twój nowy znajomy chce Ci postawić drinka, patrz dokładanie jak on zostaje przygotowywany przez barmana, w przypadku napoi gazowanych czy butelka jest szczelnie zamknięta.
7. Nie pozostawiaj swojego napoju bez opieki. Jeśli chcesz wyjść do toalety czy na parkiet, albo weź go ze sobą albo wypij, ale w żadnym wypadku nie dopijaj pozostawionego napoju.
8. Jeśli po wypiciu napoju zaczniesz się źle czuć, jak najszybciej poinformuj o tym swoich znajomych, a jeśli nie będziesz mogła ich znaleźć udaj się do ochrony.  UWAGA nie mów o swoim złym samopoczuciu nowo poznanej osobie, ani nie daj się wyciągnąć na zewnątrz klubu.
9. Unikaj ludzi zachowujących się dziwnie ( bardzo pijanych, lub pod wpływem substancji psychoaktywnych )
PO IMPREZIE :
1. Wracajcie zawsze w takim składzie jak przyszliście.
2. Jeśli z jakiś powodów musisz do domu wracać sam/a jedź taksówką.
3. Nie daj się odprowadzić / odwieść do domu nowo poznanej osobie.
4. Nie wsiadaj do samochodu, który prowadzi nietrzeźwy kierowca.

 

udanych imprez „Z GŁOWĄ”

 

Baw się szalencze - foto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *